| Number of Channels | 2 |
| Module Type | Relay |
| Barrier Type | Galvanic Barrier |
| Hazardous Area Certification | ATEX |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Supply Voltage | 20 → 35V dc |
| Series | MTL 4526 |
| Operating Temperature Range | -20 → +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.