| Number of Channels | 1 |
| Barrier Type | Galvanic Barrier |
| Maximum Voltage | 23,5V |
| Hazardous Area Certification | ATEX |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Maximum Current | 160mA |
| Supply Voltage | 230V ac |
| Series | BXNE |
| Operating Temperature Range | -20°C to 60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.