| Number of Channels | 2 |
| Module Type | Isolating Amplifier |
| Barrier Type | Galvanic Barrier |
| Output Signal Type | Relay |
| Maximum Voltage | 250V |
| Hazardous Area Certification | ATEX, IECEx |
| Input Signal Type | NAMUR Sensor, Switch |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Supply Voltage | 20 → 250V ac |
| Safety Current Maximum | 8.2mA |
| Safety Voltage Maximum | 250 V |
| Operating Temperature Range | -25 → +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.