| Input Voltage Range | 100 → 240 V ac |
| Type | Adapter |
| For Use With | CCTV Cameras, Chargers, Lamps and lights, Speakers |
| Output Voltage Rating | 9V dc |
| Output Current Range | 0 → 2.5A |
| Rated Output Power | 22.5W |
| Input Connector | IEC C14 |
| Plug Type | C14 |
| Cable Length | 1.8m |
| Standards Met | AS/NZS 60950.1, BS EN 60950-1, CB, CE, CSA C22.2 No.60950-1-07, cUL, EN 60950-1, FCC, J60950-1, SAA, TUV, UL, UL 60950-1 |
| Efficiency | 86% |
| Overall Length | 99mm |
| Overall Width | 52mm |
| Holdup Time | 10 (Minimum)ms |
| Energy Efficiency Level | VI |
| Overall Depth | 36mm |
| Overall Dimensions | 99 x 52 x 36mm |
| Series | HK-AB |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.