| Indoor/Outdoor | Indoor, Outdoor |
| Analogue/Network | Network |
| Resolution | Stream 1: 2688 x 1520 @ 25 fps, Stream 2: 640 x 480 @ 25 fps, Stream 3: 1920 x 1080 @ 10 fps |
| Form Factor | Miniature Tube |
| Power Over Ethernet | Yes |
| Maximum Resolution | 2688 x 1520pixels |
| Sensor Size | 1/3 "" |
| Vandal Resistant | No |
| IR | Yes |
| Audio Support | No |
| Wireless | No |
| IP Rating | IP67 |
| Sensor Type | CMOS |
| Dual Voltage | No |
| Focal Length | 2.8mm |
| Width | 70mm |
| Height | 60 mm |
| Depth | 165 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.