| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Analogue/Network | Analogue |
| Resolution | 420 TVL |
| Power Over Ethernet | No |
| Maximum Resolution | 582 x 500pixels |
| Vandal Resistant | No |
| IP Rating | IP68 |
| Sensor Type | 1/3 in HAD CCD |
| Focal Length | 3.6mm |
| Height | 110 mm |
| Diameter | 32mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.