| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Analogue/Network | Analogue |
| Resolution | 700 TVL |
| Power Over Ethernet | No |
| Maximum Resolution | 975 x 582pixels |
| Vandal Resistant | No |
| IR | No |
| Sensor Type | 1/2.8 in Sony Exmor CMOS, 2.43 Megapixel |
| Focal Length | 3.6, 3.7 (3 MP) mm, 6, 8 (1.3 MP) mm |
| Width | 38.5mm |
| Depth | 38.5 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.