| Catch Type | Grabber Catch |
| Material | Nylon |
| Dimensions | 23.5 x 11.4 x 74 mm, 28 x 13.5 x 48mm |
| Catch Fixing Hole Distance | 40.5mm |
| Strike Fixing Hole Distance | 55.0mm |
| Length | 28.0mm |
| Width | 13.5mm |
| Fixing Hole Size | 3.4mm, 3.4 x 8.4mm, 4.3 x 8.3mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.