| Catch Type | Grabber Catch |
| Material | ABS, PC |
| Dimensions | 48.3 x 28.2mm |
| Catch Fixing Hole Distance | 40.6mm |
| Strike Fixing Hole Distance | 55.0mm |
| Length | 48.3mm |
| Width | 28.2mm |
| Fixing Hole Size | 3.3mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.