| Material | Stainless Steel |
| Lockable | Yes |
| Adjustable | Yes |
| Operating Tension | 3.56kN |
| Latch Type | Toggle Latch |
| Dimensions | 121 x 44.5 x 30.5mm |
| Depth | 31 mm |
| Length | 121mm |
| Width | 44.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.