| Material | Steel |
| Spring Loaded | Yes |
| Adjustable | Yes |
| Latch Type | Compression Latch |
| Dimensions | 58.7 x 15.8 x 35mm |
| Depth | 35 mm |
| Length | 59mm |
| Width | 16mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.