| Lock Type | Key |
| Unlock Method | Key |
| Panel To Tongue Depth | 20mm |
| Panel Cut Out Diameter | 19.5mm |
| Panel Cut Out Width | 16.5mm |
| Material | Die Cast |
| Keyed Alike | Yes |
| Finish | Zinc |
| Colour | Chrome |
| IP Rating | IP54 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.