| Lock Type | Key |
| Shackle Diameter | 11mm |
| Shackle Length | 16mm |
| Bluetooth | No |
| Keyed Alike | No |
| Weather Proof | Yes |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Material | Steel |
| Body Width | 62.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.