| Lock Type | Combination Padlock |
| Shackle Diameter | 6mm |
| Shackle Length | 26mm |
| Bluetooth | No |
| Keyed Alike | No |
| Weather Proof | No |
| Indoor/Outdoor | Indoor, Outdoor |
| Material | Aluminium |
| Colour | Red |
| Body Width | 40mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.