| Lock Type | Key |
| Shackle Diameter | 6mm |
| Shackle Length | 22mm |
| Keyed Alike | No |
| Weather Proof | Yes |
| Indoor/Outdoor | Indoor, Outdoor |
| Material | Brass |
| Colour | Red |
| Body Width | 43mm |
| Quantity Per Package | 1 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.