| Lock Type | Key |
| Shackle Diameter | 6.3mm |
| Shackle Length | 38mm |
| Bluetooth | No |
| Keyed Alike | No |
| Weather Proof | Yes |
| Indoor/Outdoor | Indoor, Outdoor |
| Material | Brass, Stainless Steel |
| Colour | Brass |
| Body Width | 39.8mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.