| Button Actuation | No Touch |
| Legend | Door Release |
| Button Form | Round |
| Button Material | Stainless Steel |
| Current Rating | 5 A @ 24 Vdc |
| Depth | 30 mm |
| Height | 85 mm |
| Width | 85mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.