| Minimum Supply Voltage | 3V dc |
| Maximum Supply Voltage | 32V dc |
| Supply Current | 1.6mA |
| Maximum Current Output | 25mA |
| Terminal Type | SMT |
| Output Type | Open Drain |
| Supply Voltage Range | 3.0 → 32 V |
| Operating Temperature Range | 40 → 170°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.