| Contact Configuration | SPST |
| Maximum Switching Current | 500mA |
| Maximum Switching Power | 10W |
| Maximum Switching Voltage | 140V 交流, 200V dc |
| Contact Resistance | 130mΩ |
| Contact Material | Rhodium |
| Maximum Release Time | 0.03ms |
| Operating Time Including Bounce | 0.25ms |
| Operating Time (Including Bounce) | 0.25ms |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.