| Number of Positions | 4 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Contact Configuration | SPST |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Package Style | DIP |
| Actuator Type | Rocker |
| Contact Current Rating | 25 mA @ 24 V dc |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Operating Temperature Range | -30 → +85°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.