| Switched | Yes |
| Number of Gangs | 1 |
| Current Rating | 13A |
| RCD Type | None |
| Fuse Type | BS 1362, BS 1363 |
| Number of Poles | 2 |
| Length | 86mm |
| Width | 86mm |
| Height | 86mm |
| Series | Albany Plus |
| Fixing Standard | BS |
| Finish | Brushed |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.