| Number of Gangs | 1 |
| Current Rating | 13A |
| RCD Type | Passive |
| Trip Speed | 40ms |
| Fuse Type | BS 5733, BS 7288 |
| Number of Poles | 2 |
| Length | 84mm |
| Depth | 60mm |
| Minimum Box Depth | 20mm |
| Width | 84mm |
| Voltage Rating | 230V ac |
| Height | 84mm |
| Dimensions L x W x D | 84 x 84 x 60mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.