| Current Rating | 13A |
| RCD Type | Passive |
| Trip Speed | 40ms |
| Fuse Type | BS 1363, BS 7288 |
| Colour | White |
| Number of Poles | 2 |
| Length | 86.5mm |
| Depth | 46mm |
| Minimum Box Depth | 46mm |
| Width | 86.5mm |
| Voltage Rating | 230V ac |
| Height | 86.5mm |
| Dimensions L x W x D | 86.5 x 86.5 x 46mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.