| Switched | No |
| Number of Gangs | 1 |
| Current Rating | 13A |
| Material | Urea Formaldehyde |
| Fuse Type | BS 1363 |
| Colour | White |
| Number of Poles | 1 |
| Width | 87mm |
| Height | 87mm |
| Series | Lisse |
| Faceplate Depth | 7mm |
| Faceplate Mounting Type | Screwed |
| Fixing Standard | BS |
| Colour Family | White |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.