| Number of Gangs | 1 |
| Current Rating | 10A |
| Material | Plastic |
| International Protection Rating | IP44 |
| Colour | Grey |
| Number of Poles | 1 |
| Depth | 47mm |
| Voltage Rating | 250V |
| Height | 82mm |
| Series | Delta |
| Faceplate Depth | 47mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.