| Number of Gangs | 2 |
| Light Switch Type | Do Not Disturb/Make Up Room Switch |
| Number of Ways | 1 |
| IP Rating | IP20 |
| Number of Poles | 1 |
| Current Rating | 10A |
| Colour | Silver |
| Mount Type | Flush |
| Series | AM4 |
| Range | Millenium |
| Voltage Rating | 230V |
| Height | 62mm |
| Faceplate Depth | 102mm |
| Minimum Box Depth | 102mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.