| Light Switch Type | Rocker Light Switch |
| Number of Ways | 2 |
| Current Rating | 10A |
| Colour | White |
| Mount Type | Flush, Surface Mount |
| Series | Arteor |
| Voltage Rating | 250V |
| Number of Modules | 2 |
| Length | 45mm |
| Depth | 42.2mm |
| Width | 44.7mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.