| Light Switch Type | Rocker Light Switch |
| Number of Ways | 2 |
| IP Rating | IP2X |
| Number of Poles | 1 |
| Current Rating | 10A |
| Colour | White |
| Mount Type | Surface |
| Material | Thermoplastic |
| Series | Oteo |
| Voltage Rating | 250V |
| Height | 72mm |
| Number of Modules | 2 |
| Fixing Standard | NF |
| Length | 72mm |
| Depth | 31mm |
| Width | 72mm |
| Colour Shade | White |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.