| Number of Gangs | 1 |
| Light Switch Type | Metal Clad Switch |
| Number of Ways | 2 |
| Current Rating | 10A |
| Mount Type | Surface |
| Series | K53 |
| Voltage Rating | 250V |
| Length | 86mm |
| Depth | 47mm |
| Width | 86mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.