| Number of Gangs | 1 |
| Light Switch Type | Timer Light Switch |
| Number of Ways | 1 |
| Colour | White |
| Mount Type | Wall |
| Series | MRT-PRM |
| Voltage Rating | 220 → 240V |
| Height | 37mm |
| Length | 86mm |
| Width | 86mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.