| Insert Module Type | Rocker Switch Grid Module |
| Colour | White |
| Number of Poles | 1 |
| Current Rating | 6A |
| Operating Voltage | 250V |
| Series | Mosaic |
| Range | Mosaic |
| Voltage Rating | 250V |
| Height | 22.5mm |
| Number of Modules | 1 |
| Minimum Box Depth | 40mm |
| Depth | 36.3mm |
| Width | 45mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.