| Insert Module Type | Emergency Lighting Switch Grid Module |
| Colour | White |
| Number of Poles | 1 |
| Current Rating | 20A |
| Number of Ways | 2 |
| Operating Voltage | 250V |
| Series | Grid Plus |
| Range | Grid Plus |
| Voltage Rating | 250V |
| Finish | Semi Gloss |
| Number of Modules | 1 |
| Minimum Box Depth | 38mm |
| Colour Shade | MK White |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.