| Number of Axes | 3 |
| Switch Technology | Potentiometric |
| Handle Type | Button |
| Joystick Travel | ±28 ° |
| Mechanical Life | 7 x 10⁶Operations |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Operating Temperature Range | -10 → +85°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.