| Number of Axes | 2 |
| Switch Technology | Momentary |
| IP Rating | IP67 |
| Handle Type | Knob |
| Joystick Travel | 15 ° |
| Terminal Type | Solder |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Operating Temperature Range | 0 → +50°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.