| Series | Harmony XB5 |
| Cutout Diameter | 30mm |
| Number of Positions | 3 |
| Key Type | 455 |
| Key Withdrawal Position | Right |
| Switch Actuation | Latching |
| Case Colour | Blue |
| IP Rating | IP66, IP67, IP69(IP69K) |
| Angle of Throw | 45° |
| Illuminated | No |
| Number Of Keys | 1 |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Mechanical Life | 30000000 |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.