| Number of Positions | 3 |
| Selector Switch Type | Selector Switch Complete Unit |
| Actuator Type | Selector Switch |
| Contact Configuration | 1 CO |
| IP Rating | IP65 |
| Maximum Current | 6A |
| Cutout Diameter | 22mm |
| Terminal Type | Screw |
| Illuminated | No |
| Maximum AC Voltage | 230V |
| Switch Actuation | Stay Put |
| Number Of Keys | 2 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.