| Keypad Layout | 4 x 1 |
| Membrane Operation | Yes |
| Number Of Keys | 4 |
| Keypad Output | Matrix |
| Mechanical Life (Per Key) | 1000000 |
| Mechanical Life Per Key | 1000000 |
| Contact Material | Silver |
| Actuator Colour | Silver |
| Actuator Material | PC |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Operating Temperature Range | -30 → +55°C |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.