| Keypad Layout | 4 x 3 |
| Keypad Output | Matrix |
| IP Rating | IP54 |
| Mechanical Life Per Key | 5000000 |
| Actuator Material | Stainless Steel |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Operating Temperature Range | -25 → +65°C |
| Maximum Operating Temperature | +65°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.