| Keypad Layout | Telephone |
| Membrane Operation | Yes |
| Number Of Keys | 12 |
| Keypad Output | Matrix |
| IP Rating | IP65 |
| Case Material | Conductive Silver |
| Case Colour | Grey |
| Mechanical Life Per Key | >1000000 |
| Contact Material | Gold |
| Actuator Colour | Grey |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Voltage Rating | 42V dc |
| Operating Temperature Range | -20 → +70°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.