| Keypad Layout | 4 x 3 |
| Number Of Keys | 12 |
| Keypad Output | Common Point |
| IP Rating | IP40 |
| Case Material | PC |
| Contact Material | Gold Plated Carbon |
| Actuator Colour | White |
| Actuator Material | PC |
| Depth Behind Panel | 10.4mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Operating Temperature Range | -20 → +60°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.