| Actuator Type | Lever |
| Pole and Throw Configuration | DP |
| Normal State Configuration | 2NC |
| IP Rating | IP67 |
| Housing Material | Glass Fibre Reinforced Nylon |
| Connection Type | PG11 |
| Series | Preventa XCSPL |
| Length | 30mm |
| Depth | 88mm |
| Width | 103mm |
| Length | 30mm |
| Mounting Orientation | Horizontal |
| Mechanical Life | 1000000Cycles |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.