| Body Style | Block |
| Mounting Style | Bushing Mount |
| Switching Current | 12mA |
| Maximum DC Voltage | 5V |
| Housing Material | Plastic |
| IP Rating | IP50 |
| Length | 20.22mm |
| Dimensions | 20.22 x 14.29 x 42.17mm |
| Depth | 42.17mm |
| Width | 14.29mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.