| Differential Angle | 15° |
| Mounting Orientation | Horizontal |
| Maximum Current | 25mA |
| Maximum AC Voltage | 24V |
| Maximum DC Voltage | 24V |
| Terminal Type | PCB |
| Length | 6mm |
| Depth | 11mm |
| Width | 5mm |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Dimensions | 6 x 5 x 11mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.