| Series | CCS |
| Cutout Diameter | 22mm |
| Number of Cutouts | 1 |
| IP Rating | IP65 |
| Length | 58mm |
| Width | 35mm |
| Depth | 0.9mm |
| Dimensions | 58 x 35 x 0.9mm |
| For Use With | Control Switch and Equipment |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.