| Series | XAPM |
| Cutout Diameter | 20mm |
| Enclosure Colour | Blue |
| Enclosure Material | Zinc Alloy |
| Length | 80mm |
| Width | 80mm |
| Depth | 49mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 49 x 80 x 80mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.