| Series | 3SU1 |
| Cutout Diameter | 22mm |
| Number of Cutouts | 3 |
| Enclosure Colour | Grey |
| Enclosure Material | Metal |
| IP Rating | IP66 |
| Length | 492.4mm |
| Width | 159.5mm |
| Depth | 185.6mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Dimensions | 492.4 x 159.5 x 185.6mm |
| For Use With | Command Devices |
| Operating Temperature Range | -25 → +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.