| Series | SIRIUS ACT |
| Cutout Diameter | 22mm |
| Enclosure Colour | Grey |
| Enclosure Material | Metal |
| Width | 85mm |
| Depth | 112.5mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| For Use With | Command Devices |
| Operating Temperature Range | -25 → +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.