| Series | XALD |
| Number of Cutouts | 2 |
| Push Button Colour | Red/Green |
| Push Button Material | Polycarbonate |
| Enclosure Colour | Dark Grey/Light Grey |
| Contact Configuration | 1NO/1NC |
| Enclosure Material | Polycarbonate |
| IP Rating | IP66 |
| Cutout Diameter | 22mm |
| Width | 68mm |
| Depth | 53mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.