| Series | M30 |
| Cutout Diameter | 30mm |
| Push Button Actuation | Pull Release |
| IP Rating | IP65, IP66, IP69 |
| Colour | Red |
| Illuminated | No |
| Voltage Rating | 0V |
| Supply Current | 0A |
| Push Button Diameter | 30mm |
| Depth | 32.5mm |
| Width | 30mm |
| Height | 51mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.