| Mounting Type | Panel Mount |
| Cutout Diameter | 22.5mm |
| Push Button Actuation | Trigger Action |
| Illuminated | No |
| Series | Harmony |
| IP Rating | IP66, IP67, IP69(IP69K) |
| Colour | Red |
| Push Button Shape | Round |
| Supply Current | 3A |
| Depth | 85mm |
| Width | 40mm |
| Push Button Material | Chromium Plated Metal (Bezel) |
| Height | 47mm |
| Bezel Material | Metal |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.